Kitaplarım


                                 GÜCENDİĞİM-1.Kitabım     
1991 yılında basılan birinci kitabım. Kitap ikinci baskıdan sonra tükenmiş olup; Yeni basımı bulunmamaktadır.                       YALNIZLIK PUSUDA BEKLER-2.Kitabım
1994 yılında yayınlandı. Tükenmiştir, yeni baskısı bulunmamaktadır.

CEVABEN-3.Kitabım
Kitap Hakkında;

Yaşadığı akıl almaz sorunlara rağmen “ÇELİK” gibi bir adam. Mutlu ağabey her yönüyle adam gibi bir adam. Her şiirinde bir isyanı, bir başkaldırışı görürsünüz. Bir içine sığmazlık... Şark çocuğuna yakışır şekilde nazik ama bir o kadar da sert bir adamdır. Dedik ya, Mutlu Çelik adam gibi adamdır. Bakışlarında bir şairin hüznünü, şiirlerinde bir ozanın güz mevsimini, yaşadığı duygusallığı gördüm. Bir muhabbet fedaisi, bir sevgi militanıdır o. Onun tek davası çocuklar ve gençler, tek kavgası da uyuşturucudur.
Seni seviyorum,
CAN DOST,
GÜZEL İNSAN
Mutlu ağabeyim...
Bedirhan GÖKÇE-19971994 yılı mart ayından bu yana dolaştığım Anadolu’nun bir çok yerinde,vatandaşların cüzdanlarında,masalarının üzerinde,duvarlarda Mutlu Çelik’in “CEVABEN” diye başlayan şiiriyle karşılaşıyordum.Herkes şairini merak ediyor,kimi Neyzen Tevfik’in diyor,kimi de anonim bir şiir olduğunu öne sürüyordu.

1993 ten bu yana tanışıp,dost olduğum Mutlu Çelik,büyük bir tevazu içinde,şair yönünü gizliyordu.”CEVABEN” in korsan basımının yapılıp,büyük paralar kazanıldığında,bu şiirin ve şiir yanında şiir lezzetine varmışların ellerinden bırakmayacağı diğer şiirlerin şairinin, Mutlu Çelik olduğunu öğrendim.Şiirlere göz attığımda, kimi yerde unutulmaya yüz tutmuş Özdemir ASAF’ın kübik şiirlerine, kimi yerde ise Ümit Yaşar OĞUZCAN’ın deyişlerinin sürdürüldüğü Mutlu Çelik’in seçme şiirlerinden büyük tat aldım.
    Şiirin anlam ve değerini yitirmediği,şairin toplumun ihtiyacı olan mesajları vermede vazgeçilmez bir kişi olduğunu, Mutlu Çelik bir kez daha kanıtladı.Kafana sağlık,eline sağlık, diline sağlık sevgili Mutlu Çelik.
                                                                                                         Av.Ceyhan  MUMCU 
                                                                                                                              24.07.1997
                                                                                                        
1996 yılında ARİON Yayınları tarafından basılmıştır. Yeni baskısı bulunmamaktadır.ANLATIRSAM AKLIN ŞAŞAR-4.Kitabım

Kitap Hakkında;


Anlatırsan aklın şaşar diyor arkadaş...
Anlatıyor, aklımız şaşıyor. 
Daha önce gazetedeki sütunumda, Cevaben şiiriyle ilgili özür dilemiştim ondan; “Dünkü yazımda sizlere ilettiğim şiir kamuoyunda Neyzen Tevfik'e ait olarak bilinir. Atatürk'e hakaret edenlere ders veren o güzel şiiri yazanın, Emniyet Başmüfettişi Mutlu Çelik olduğunu dün öğrendim. Kendisinden hem özür diliyorum, hem de kutluyorum, ellerine sağlık diyorum” demiştim.
Sonra tanıştık. Yeni şiir kitabının yolda olduğunu söyleyince sevindim.
Şair olmak, şiir yazmak zor şey. Bizim anlatmak için sayfalar yazdığımız olayı kalıcı bir şekilde üç beş satırla ifade etmek....
Ülkemizde aklı şaşmayan fazla insan kalmadı gerçi. İşin kötüsü akıllarının şaştığını bilmiyorlar. Tek şey söyleyeceğim; Korkmayın kalan aklınızı da kaçırmaktan. Mutlu Çelik'i okuyun ve düşünün…

Emin Çölaşan - Gazeteci, Yazar

Yanlış olan herşeye kafa tutan bu adamı okuyun
Osman Yüksel - Şair

Ozan, şair, deyiş, şiir günümüzde pek itibarı olmayan kelimeler. Medeniyetten bahsediliyor, batıdan, dünyadan bahsediliyor. Bir Fransız Victor Hugo'yu, bir Rus Mayakovski'yi, bir Fars Ömer Hayyam'ı, bir Pakistanlı Muhammet İkbal'i unutabilir mi? Benim şairlerim vardı, insanlarımın yaşamlarını anlatan. Nazım yaşarken canını istemiştik. Benim Yahya Kemal'im vardı, Abdülhak Hamit'im vardı. Yaşadıkları dönemde onların kıymetini bilen yöneticiler vardı. Yetmişli yıllardan sonra ülkemde şiir yazanlar, şairler seslerini duyuramaz oldular. Şiirleri, şarkılara, bestelere konu olanlar unutuldu. Şarkı sözü yazanlara şair gözüyle bakılmaya başlandı.
Bir şair....
Mesleği polislik. Mesleğinde de oldukça başarılı. Devlet memuru başarılı olursa kafasına kayalar düşer. Ülkemizde onu şiirleriyle tanıyorlar. Ne güzel oldu. Umutsuz bir vak'a olan ben, şiirlerini okudum. Sıyrıldım, düşündüm, prangalarımdan kurtuldum. Siz de okuyun ve düşünün...
 Ünal İnanç - Gazeteci, Yazar

Aşk şiirlerinde bizleri ve bizden önceki ustaları hiç aratmayacak güçte eserlere imza atıyor, sosyal içerikli şiirlerinden Ahmet Arif'in, Nazım Hikm...et'in; hicivlerinde ise Nef'i ve Neyzen Tevfik'in ruhlarını şâd ediyor. bu kitabın tamamını okuduğunuzda, benim hiç abartmadığımı anlayacak ve bana hak vereceksiniz.
Cemal Safi - Şair

Yutkundum mısralarını...
Duygum tutuldu...
Rahmi AYGÜN
Gazeteci-Spiker                                                                                                       
Kariyer Yayınları tarafından basılmıştır. Kitap aşağıdaki adreslerden temin edilebilir.
www.mutlucelikkitaplari.com


[email protected] 
www.kurskitap.com
0312 419 60 00
Konur 1 Sokak No:18 Kızılay / Ankara
UYUŞTURUCU
Nedir?Nasıl Anlarız?Ne Yapabiliriz ?
5.Kitabım
www.uyusturucu.gen.tr
Kitap Hakkında ;
"UYUŞTURUCU Kitabı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından TAVSİYE kitap listesine alınmıştır."
Kanal D Ana Haber Bülteni (14 Şubat 2015) Uyuşturucu Kitabı Tanıtımı

KİTAPLA İLGİLİ DİĞER VİDEOLAR İÇİN TIKLAYINIZMutlu Çelik'in tüm kitaplarını İMZALI olarak www.mutlucelikkitaplari.com adresinden temin edelirsiniz. Üçüncü baskısını yapan Uyuşturucu Kitabını tüm kitapevlerinde bulabilirsiniz.


6.Kitabım
TURUNCU YANSIMALAR

Tüm D&R larda...7.Kitabım
VALLAHİ OLDU
www.vallahioldu.com 

8.Kitabım

Sevgili Paşam


Mutlu Çelik'in tüm kitaplarını İMZALI olarak www.mutlucelikkitaplari.com adresinden temin edelirsiniz. 

1 yorum: