25 Haziran 2019 Salı

Hükümet Sözcüsü Kimin Sözcüsü?

  Akşam haberlerinde izlerken inanmakta zorlandığım bir konuşma vardı. Hükümet sözcüsü Ömer Çelik konuşuyordu "TRT Osman Öcalan'ı örgüt içindeki çatışmayı ortaya çıkarmak amacıyla konuşturmuştur."
   Önce şunu belirteyim, bu sözcü ile sadece soyadı benzerliğim var Allah korusun akrabam falan değil.Vallahi soyadımı değiştirirdim.
 Bu konuşmayı kendi başına yapsaydı bu kadar şaşırmazdım.Zihniyet derdim,cahil derdim,kanunu bilmiyor falan derdim ama adam hükümet sözcüsü.Ben yıllar önce Urfa'da görev yaparken Osman Öcalan hainini az mı aradım.İşin ilginç yanı bu adam hala aranıyoooooooorrrrrrr.
        RTÜK'e soruyorum; Radyo ve televizyonların kuruluş ve yayın hizmetlerini düzenleyen 6112 sayılı kanunun 8. maddesinin 1'inci fıkrasının (a) bendinde yer alan "Suç işlemeyi, suçluyu ve suç örgütlerini övücü, suç tekniklerini öğretici nitelikte olamaz." Bu ne RTÜK?

Adalet Bakanına soruyorum :

237 sayılı Türk Ceza Kanunu Madde 215: “İşlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır”.

 Bu ne buuuuuuuuu?
 Hükümete soruyorum : Osman Öcalan mı TRT'yi aradı TRT mi Onu aradı ? Cevabı verebilene tek bir şey soruyorum
SEN KİMSİN ULAN?    Hiç yorum yok:

    Yorum Gönder