16 Nisan 2017 Pazar

RAKAMLARIN DİLİNİ DOĞRU OKUMALI

Referandum sonuçları hakkında önümüzdeki günlerde bir sürü yorumlar yapılacağı kesin.Önemli olan bu yorumların maksadı ve önümüzdeki günlere etkisidir.Bu yüzden saçmalayanlara,saptıranlara,savunanlara ve her söze atlayan sazanlara dikkat etmeli.Dikkat edilmesi gereken bir kaç noktaya değinmekte fayda var.
1) Öncelikle çıkan oranlar her açıdan üzücüdür.Şöyleki; ülkede yapılacak yönetim değişikliği teklifi yarı yarıya sonuçlanmıştır.Bu gelecek günlerin her kararı tartışılır hale getireceği anlamına gelir ve bu da ülkeye zarar verecektir.
2)Yakın zamanda yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde bile daha önce adı sanı duyulmayan Ekmeleddin adlı birisi sırf Tayyip Erdoğana'a karşı aday olduğu için 15 milyon oy almıştı.Bu da vahimdir.Bir ülkede devlet başkanını istemeyen insan sayısı 15 milyon ise bu da ülkeye zarar verir.Ki bu rakam, kişiye oy veren ülkemde bu referandumda daha da artmıştır.
3) Rakamları tersten okuduğunuzda getireceği zararları da görmek mümkün olacaktır.Biliyoruz ki İstiklal savaşı sırasında ordudan kaçan asker sayısı 300 bindi.Kaçak olaylarının fazlalığı sebebiyle bazı birlikler görevlerini yerine getiremiyor,cephanelik ve yiyecek depolarını korumakta güçlük çekiyorlardı.Kaçak olaylarının düşman tarafından anlaşılmaması için subaylar er kıyafeti giyerek devriye geziyorlardı.Kaçaklara yönelik caydırıcı tedbir olması için yakalananlar kurşuna dizilirken 10 kişilik sıranın bazen birinci ve sonuncusu öldürülüp diğerleri bırakılıyordu.
  Görmezden gelinemeyecek bazı rakamlar vardır ve sizi farklı tedbirlere zorlar.
4)Bu günden itibaren YSK kararı çok konuşulacağa benziyor.Yıllardır seçimlerde görev yaptığım için hatta yakaladığım için biliyorum ki; her seçimde mühürsüz zarf konusu olur.Yandaşına verdiği mühürsüz zarfı sandığa attıranlar,para karşılığı bunu yaptıranlar olmuştur.Burada asıl dikkat edilmesi gereken mühürsüz zarfların çıktığı sandıktaki seçmen sayısı ile kullanılan oy sayısının tutup tutmadığıdır. Oy kullanmayanların tespiti,o sandıktaki mühürsüz oy sayısı tespit edilerek  karşılaştırılır ise YSK başkanının zor anlaşılır konuşmasında söylemeye çalıştığı "dışarıdan getirildiği ispat" konusu olur ve bu da iptal kararı demektir.Bu görev partilere düşer ve yapmalıdırlar.
5)Ben biliyorsam ve duyduysam istihbarat örgütlerimiz de duymuştur ki; Bazı dış planlayıcılar referandum sonuçlarını KARGAŞA amaçları için kullanmak üzere harekete çoktan geçtiler.Her türlü sonuçta ülkede eylemler yapmak üzere bazı aşırı sol örgütleri harekete geçirmek üzere ciddi paralar aktarmaya başlamışlardır.Bu oyunlara gelmenin de ülkeye ciddi zararlar vereceğini unutmamalıyız.
6)Her kargaşada hedeflenen, ülkede HUHUKDIŞILIK olduğu,HALKLARI EZİLDİĞİ,DEMOKRASİnin geri getirilmesi, BM müdahalesi gerektiği gibi hedefler olacaktır.Benzer söylemlerle bölünen,parçalanan ülkelerde de aynı yolun izlendiğini unutmamalıyız.Özellikle iktidarın da bunların ekmeğine yağ sürecek uygulamalar yapmaması gerekmektedir.Çünkü diktatörlük çağrıştıracak uygulamalar da  uluslararası hukukta, Nato kuralları noktasında yine BM'nin müdahalesine kapı açacaktır.
     Sonuç olarak referandum rakamları evet diyenler tarafından da hayır diyenler tarafından da doğru okunmazsa doğru okuyan birileri tarafından bize çok pahalıya mal olabilir.
Not( yakın zamanda yurtdışına çıkacak bazı belediye başkanlarına ve milletvekillerine dikkat etmekte fayda var, yüklü miktarda dolar alanları da izleyin)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder