9 Eylül 2016 Cuma

Türkeş ve CHP

Adı bende saklı bir  dostumla sohbette laf döndü dolaştı  merhum Alparslan Türkeş'e geldi. Çünkü bir dönem merhumun yanıbaşında olan dostum, daha sonraları özellikle Alparslan Türkeş'in ölümünden sonra gördüğü bazı farklılıklar ve yanlışlıklar yüzünden partiyle yollarını ayırmış ve mütevazi bir yaşamı seçmiş biriydi.Türkeş'in Atatürk  ve CHP hakkında söyledikleri bana çok anlamlı geldi sanıyorum siz de şaşıracaksınız.
  Dostum bir gün başbaşa kaldıklarında merhum Türkeş'e Atatürk hakkında ne düşündüğünü sorduğunda
"-Allah'ın birliğini bilmeseydim haşa,  Ona  tapardım. "demiş.
Cevabın muthisligi karşısında şaşıran dostum, merhuma CHP hakkında ne düşündüğünü sorduğunda ise :
"-Eğer CHP Ataturk'ün kurduğu parti olarak kalsaydı ben MHP'yi kurmazdım. "cevabını alır.
   Sözünün doğruluğuna inandığım dostumun ne abarttığını ne de eksik anlattıgını düşünmüyorum. Altı ok ile dokuz ışık arasındaki benzerliği görünce.,Atatürk'ün vefatından sonraki CHP'yi  görünce sözler daha anlamlı geliyor. Aynı şeyler elbette MHP için de söylenmelidir.
  Ülkemizin olmazsa olmaz iki geniş tabanlı partisinin bugün cemaatlerle anılmaya başlanması, Atatürk  hakkında bazı vekillerinin abuk sabuk sözler söylemesi, milliyetçilik ve laiklik hakkında topluma yeterince aydınlatıcı ve inandırıcı olmamaları bunları soylememi haklı çıkarıyor.
  Hatta bu gün yaşadığımız karmakarışık hali görünce gel de en demokrat en bozkurt en büyük lideri ulu önderi arama,ozleme.
  Yıldönümün kutlu olsun CHP, Başbuğ'unun sözlerini unutma MHP.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder