11 Eylül 2016 Pazar

O Resmi Yerine As

Uzun süredir tatili unutmuşum,  zaten benim tatilim de haber dinleyene kadar sürer hep. Yine öyle oldu, günlerdir yollardayım ve bu gün yine Ankara'dan Kuşadası 'na doğru yola çıktım. Biraz tatil biraz iş ama keyifli başlayan yolculugum radyodan duyduğum haberle sinirli ve bol beddualı hale geldi.
Meclisin AKP'li idare amiri Sami USLU' mecliste asılı duran Ataturk'ün uniformalı resmini indirmiş ve "Ataturk'ün birsürü sivil resmi var, yerine onlardan birini asacagız" demiş. Bre cahil,bilmiyorsan anlatayım  (ki, bilmiyorsan o mecliste işin ne?)
O resim şu olayın anısına o duvara asıldı;
İtalyan faşist lider Mussolini'nin büyükelçisi Ataturk'ü mecliste ziyaret eder ve Mussolini'nin Ege Adalarımızı istediğini söyler. Atatürk cevap vermez ve yan odaya geçer, biraz sonra üzerinde Mareşal uniformasiyla geri döner. Buyukelciye "Gördüklerini   musollini'ye söyle o anlar. Alabiliyorsa gelsin biz hazırız "der.
O anda olaya tanık olanlar Paşa'ya o günün anısına ve meclisin onuruna yakışan davranışı işte o resmi çekerek ve o duvara asarak unutulmamasını isterler. Paşa da kabul eder.
Şimdi soruyorum;
Eger o Sami USLU da gerçekten biraz US varsa bu gafletten döner. Ey AKP'li vekiller, meclise bomba atan hainler de böyle böyle ufak ufak ve sinsice Atatürk'ü  ve tarihe vefayi yok etmeye çalışmadılar  mı?
Ey CHP'li vekiller, lafa geldimi Ataturk'ü dilinizden dusurmezken neden hem tarihi bir simgeye hem Ataturk'e hem meclisin onuruna sahip çıkmazsınız?
Ey MHP'li vekiller; size faşist diyenlere kizarken neden en büyük faşiste verilen dersin anısına sahip çıkmazsınız?
  Ey ADD, emniyete cemaati yerleştiren Hanefi Avcı ve Sabri Uzun'a imza günü yapacağınıza, Atatürk pazarlayacagınıza Ona neden sahip çıkmazsınız?
Ey köşesinde köpeğinin anılarını yazan köşe hantalları, neden bunu yazmazsınız?
   Bunca gafil sefil varken hadi gel de topu topu iki gün tatil yap? Ne haddime. ...

1 yorum:

  1. Mustafa Kemal'in Meclisini Yobazlar ve molozlar meclisine döndürdürdüler

    YanıtlaSil