30 Eylül 2016 Cuma

EGM'de KURUL

Emniyet Genel Müdürlüğünde günlerdir süren Terfi,Tayin ve Kararname çalışmaları devam ediyor.Önemli olan bir an önce sonuçlanması değil hangi kriterlere göre karar verileceği.Çünkü eğer geçen yıl karar veren kurul bu yılki listeyi hazırlıyorsa işte o zaman durum vahim demektir.
   Geçen yıl bu kurulun terfi ettirdiği isimler arasında 320 Fetocu bulunuyordu.Aynı kurul 2015 de 1700 kişiyi emekli etmişti ve bunların içinde sadece 420 Fetocu vardı.Yani benim de dahil olduğum 1280 kişi fetocuları temizlemek için çıkarıldığı söylenen "iç güvenlik yasası" na dayandırılarak emekli edilmişti.Bu kurulun hangi kriterlere göre karar verdiği ortada.Terfi ettirdikten sonra tutuklanan,ihraç olan,açığa alınan 420 Fetocuyu göremeyen bu kurul, eğer değiştirilmezse hatta bunun hesabını vermezse, terfi ve tayin bekleyen bir çok vatan evladı, şerefli Türk Polisi kardeşim nasıl görev yapacak?
    Gece gündüz yemeden içmeden hain örgütü tespit ve temizlik görevi yapan bu vatan evlatlarına azıcık saygı varsa,adalet için görev yapan bir teşkilat kendi içinde adalet sağlayamazsa vay haline bundan sonraki operasyonların.
   Kurula başkanlık edecek Emniyet Genel Müdürü de İçişleri Bakanı da görevlerine yeni başladılar.Bu kurulun yapacağı terfi,tayin ve kararname bu yüzden çok önemli.Beceriksizliği yukarıda yazdığım gibi açık ve net olan bu kurulla karar vermeleri halinde  sayın bakan ve sayın genel müdürün bundan sonraki yapacaklarının giderilemez vahim sonuçlar doğuracağının işareti olacaktır.
    Geçen yılın kurulunda genel müdür olan Mehmet Kılıçlar gitti,Celalettin Lekesiz? gitti, bakan Efkan Ala gitti fakat diğerleri duruyor.Fetoyla en ufak ilişkisi olana hesap sormak doğru ve devam ettirilmesi gereken bir durumdur.Öyleyse 320 fetocuya terfi veren bu insanlarında hesap vermesi gerekmiyor mu?
    Hukukun,ahlakın ve mantığın kabul etmediği kararı ancak aptallar verir.Benden söylemesi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder