9 Eylül 2016 Cuma

Bu Gitmeler Gitme Değil

Bir tv.programında "fetocuları temizleme adı altında emniyet teşkilatındaki tüm Atatürk ve Cumhuriyete bağlı unsurları temizlemeye çalışan, emeklilik kararının altında imzası olan herkes temizlenmedikce hiç bir şeye inanmam"demiştim. Önce bakan,sonra o dönemin em.gnl.müdürü ve son dönem em.gnl.md.ü  görevden alınmış. Yeter mi?Asla...Karara imza atan,sessiz kalan  (ki en tehlikelisi,en namerdi dediğim bunlardır) önce gitmeli sonra yargıda hesap vermeli.
Gelelim yeni em.gnl.müdürüne. .Tarafsız bölge programında "daha yeni gözaltına alınan valiyi atayan bakan bunu nasıl açıklayacak? " diye sorduğumda, Cevdet Saral'a mesaj yollayarak "Mutlu bey yanlış biliyor, Sinop valisini kastediyor ama öyle birşey yok"demişti. Ben Sinop diye soylemediğim halde "yanılıyor "diye mesaj çeken o zamanın müsteşarı şimdiki yeni em.genel müdürü ,ertesi gün Sinop valisinin ifadesinde "evet "diyerek fetocu olduğunu ve Bakanı işaret ettiğini görünce ve  benim haklı olduğumu, kendisinin yanıltıldığını anladiginda ne düşündü acaba. Kendisini canlı yayında boşa dusurenlerin amacını anladı mı acaba?
Yeni bakan yeni genel müdür bir başlangıç olarak görülmek istiyorlarsa, önce bu "yerini korumak için değil vatanı, babasını bile satacak" dalkavuklardan kurtulmalıdır.
   Sonra mı?Sonrasında elbet birileri ne gerekiyorsa yapacaktır. Koskoca Atatürk çıkaran bir milletten düzgün polis mi çıkmayacak, elbette çıkar.Kıstas belli; Hukuk,ahlâk ve cesaret.Bulamazsanız haber verin, yüzlerce aslan vatan evladı tanıyorum.

1 yorum: